Библиотека
  • Регистрација

Школа је вероватно најјачи бастион и чувар овог лепог, цветног датума. Тај датум се учи као још један од историјских датума, а емотивно се повезује са мајкама и бакама, наставницама и васпитачицама, теткицама и куварицама, са свим драгим женама које воле и гаје своју или туђу децу. Свима њима срдачно честитамо Дан жена.

Поводом овог датума у холу школе је постављена изложба „Знамените жене српске“ којом наравно нису обухваћене све жене српске историје, али је покушај и намера да се помоћу ових тешко одабраних 29 подсетимо колико је значајан допринос  жене уопште у култури, науци, уметности, спорту, дипломатији...

„ЖЕНА СТОЈИ, КАО КАПИЈА, НА ИЗЛАЗУ, КАО И НА УЛАЗУ ОВОГА СВЕТА.“ Иво Андрић

Мисао дана

Моратe научити своју дeцу да јe зeмља под вашим стопалима пeпeо ваших дeдова. Да би ваша дeца поштовала зeмљу, морају знати да јe зeмља испуњeна душама прeдака, да јe зeмља са нама у сродству. Научитe вашу дeцу оно што смо ми научили нашу, да јe зeмља наша мајка. Шта год снађe њу снаћи ћe и синовe зeмљe. Ако човeк пљујe на тло пљујe на сeбe самога. Ми знамо: зeмља нe припада човeку. Човeк припада зeмљи. Ми то знамо. Свe јe повeзано као крв која ујeдињујe породицу. Свe ствари су повeзанe. Човeк нe тка ткиво живота, ми смо само јeдна нит у ткању. Шта год да чини ткању чини и сeби самом.
 (индијански поглавица Сијeтл )
ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ, 22. АПРИЛ