Такмичења и промоције ученика
  • Регистрација

''Рекло сунце сунцокрету,
пчела пчели, свитац свицу,
рекло мени, а ја свима:
видимо се у Драгинцу!''
(Мошо Одаловић)

Ми смо врло озбиљно схватили Мошине стихове и 19. пут се обрели у непотпуном саставу, у Драгинцу, да уживамо у дружењу са писцима, посебно са непоновљивим Пером Зупцем, у лепим и искреним дечјим радовима, и обележимо сећање на страшно пострадање житеља Jадра, посебно Драгинца и околине у Другом светском рату.

Диван сунчан дан и традиционално гостопримство домаћина из школе ''14. октобар'' учинили су суботу  8. октобра незаборавном. Утисак је употпунила шетња Спомен-комплексом у Текеришу.

Да би овај дан био овако чаробан, велику захвалност дугујем својим писцима чији су радови награђени на овој Манифестацији - Душану Несторовићу, који је освојио 1. награду за причу,  Вери Вукмировић (2. награда за причу) и Ани Павловић (3. награда за поезију).  
Организатор Манифестације и Град Лозница даривали су награђене вредним књигама, дипломама и разним поклонима.
Школа је добила похвалницу за масовност и квалитет радова, а моја маленкост захвалницу и књигу за допринос ученичком стваралаштву.

Посебно ХВАЛА господину Марку Несторовићу, за помоћ и логистичку подршку, као и управи школе.

Снежана Стојановић, руководилац литерарне секције
Draginac 1Draginac 2

Има нас и на Фејсу

Facebook

ЛОГО ШКОЛЕ

logo skole

Мисао дана

КАД ИДЕ ПРВАК

Кад првак у школу крeнe
Са торбом прeпуном књига,
Пратe га брижнe зeнe.
Прати га мајчинска брига.
Коракe пружа лакe,
Срeд градскe врeвe и букe.
Први пут идe бeз бакe,
Први пут бeз дeкинe рукe.
Зауставитe  авионe.
Возовe брзe и камионe.
Багeрe бучнe и санитeтe,
Кад идe првак. Кад идe дeтe.
Ви стe од ђака јачи
И знатe за поштовањe.
Ваша пажња му значи.
Ђак јe највeћe звањe.
То што научи од вас
Сутра ћe другом да врати,
Ви стe му први час
Да живот бољe схвати.
Зауставитe тракторe,
Трамвајe и мотокултиваторe.
Бицикла тиха и тротинeтe,
Кад идe првак. Кад идe дeтe.
(Toде Николетић)